image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Opieka PCK nad chorym w domu w okresie pandemii PDF Drukuj Email
środa, 25 marca 2020 12:16

Więcej…Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju mimo zagrożenie epidemiologicznego  sprawuje usługi opiekuńcze  dla osób chorych, samotnych lub w rodzinie której członkowie nie są wstanie zapewnić opieki i niepełnosprawnych. Ta grupa osób jest szczególnie narażona zakażeniem ze względu na wiek, stan zdrowia i inne okoliczności, które powodują obniżenie odporności. Usługi świadczone są z bezwzględnym przestrzeganiem zasad higieny osobistej z wykorzystaniem środków dezynfekcyjnych i środków ochrony osobistej. Opiekunka ma stały kontakt telefoniczny z podopiecznym.

Więcej…
 
Nowy Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Biłgoraju PDF Drukuj Email
wtorek, 18 lutego 2020 12:56

Więcej…17 lutego br., odbył się zjazd sprawozdawczo - wyborczy Oddziału Rejonowego  Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju. Przedstawiono na nim sprawozdanie z kadencji 2016 - 2020 i wybrano nowy zarząd na kadencję 2020-2024.

W sprawozdaniu znalazł się krótki rys historyczny z okazji 100-lecia PCK w Biłgoraju. Przypomniano także, iż w okresie sprawozdawczym Zarząd Rejonowy PCK w swej działalności realizował zadania wynikające ze statutowych powinności, oraz bieżących potrzeb środowiska i możliwości ich realizacji.

Poprawiony: wtorek, 18 lutego 2020 13:13
Więcej…
 
V Senioriada w Biłgoraju PDF Drukuj Email
czwartek, 23 stycznia 2020 08:29

Więcej…Na uczestników czekała rywalizacja sportowo - rekreacyjna oraz quizy i konkursy. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar oraz drobne upominki.

W wydarzeniu udział wzięło dziesięć drużyn, w tym siedem z Biłgoraja, dwie z Janowa Lubelskiego i jedna z Frampola.

- Organizowana przez nas od 5 lat Senioriada, to zawody sportowo - rekreacyjne przeznaczone dla osób powyżej 50 roku życia. Uczestnicy mogą sprawdzić swoją kondycję fizyczną, koordynację ruchową i miło oraz aktywnie spędzić czas. Celem naszego przedsięwzięcia jest przede wszystkim dobra zabawa. Podczas wydarzenia nie zabrakło także wspólnych konkurencji, w których sprawdzić mogli się dziadkowie i wnuczęta - przyznaje organizator Anna Walczak z OSiR Biłgoraj.

Więcej…
 
Wieczerza Wigilijna dla osób samotnych PDF Drukuj Email
sobota, 28 grudnia 2019 12:16

Wieczerza Wigilijna dla osób samotnych, bezdomnych, ubogich i wykluczonych zorganizowana przez PCK w Biłgoraju.

Więcej…Boże Narodzenie to najpiękniejszy okres w ciągu roku. Właśnie dla tego tak ważne jest, aby w tym czasie nikt nie został sam. Z tej okazji Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju 23 grudnia 2019 r.  zorganizował Wigilię dla osób potrzebujących, samotnych, wykluczonych oraz tych, którzy nie są w stanie zorganizować sobie w domu takiej Wigilii, o jakiej zawsze marzyli. W ramach obchodów 100-lecie PCK zrodziła nam się inicjatywa, aby powrócić do organizowania Wigilii dla osób samotnych, ubogich, wykluczonych społecznie. Rozesłaliśmy kartki z zaproszeniami do wszystkich osób, nawet tych, których napotkaliśmy na ulicy. Pamiętam jeszcze w latach osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych organizowaliśmy takie Wigilię, później długo tego nie robiliśmy. Dopiero w tym roku wróciliśmy do organizacji tego typu spotkań. Widzimy, że ludzie są chętni. Jak rozmawiamy z naszymi podopiecznymi, to bardzo często mówią, że sami spędzają Wigilię, więc właśnie dla tego doszliśmy do wniosku, że czas powrócić do tej pięknej tradycji sprzed lat - opowiada Edward Kurzyna, Kierownik biura Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju. Na dzisiejszą uroczystość przygotowaliśmy kilka potraw Wigilijnych, między innym jest to: kapusta, groch, pierogi, śledzie, uszka, barszcz, ryba smażona, śledź,  więc było się czym poczęstować - dodaje.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 41