image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Spotkanie HDK w Starostwie PDF Drukuj Email
piątek, 16 lipca 2021 07:07

Więcej…Dnia 15.VII. br. w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się uroczyste spotkanie Honorowych Dawców Krwi, władz samorządowych i PCK, podczas którego wręczono 11 krwiodawcom odznaki "HDK - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

A mianowicie: Gąsior Robert /mieszkaniec miasta Biłgoraj/, Niemczyk Tadeusz /gmina Biszcza/, Siemczyk Jan /gmina Radecznica/, Sprysak Stanisław /miasto Biłgoraj/, Woźnica Sylwester /gmina Frampol/, Jamroz Marek /miasto Biłgoraj/, Cybulski Tomasz /miasto Biłgoraj/, Karolczak Tomasz /miasto Biłgoraj/, Kotyła Wojciech /gm. Frampol/, Kurzyński Tomasz /gm. Tereszpol/, Nowak Sławomir /gm.Biłgoraj/.

Więcej…
 
Informacja o pozyskaniu sponsorów wspierających HDK PDF Drukuj Email
czwartek, 08 kwietnia 2021 12:41

Więcej…W okresie przedświątecznym udało nam się pozyskać sponsorów na materiały promocyjne HDK, które będą rozdawane podczas najbliższych akcji poboru krwi.

I tak na akcję w Majdanie Starym - dla każdego krwiodawcy koszulki z nadrukiem - 120 szt. (fundator firma H-U "JAN" w Majdanie St.), oraz na akcje w powiecie Biłgorajskim (Starostwo Powiatowe) - torby eko - 300 szt.

Ponadto dla krwiodawców pierwszorazowych (ufundowane przez firmę MODEL - opakowania) - proponujemy bezpłatne szkolenie z pierwszej pomocy. Plakaty w załączeniu. Pozdrawiam.

Więcej…
 
Wielkanoc z PCK 2021 PDF Drukuj Email
wtorek, 06 kwietnia 2021 10:37

Więcej…Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju pomaga na Wielkanoc rodzinom najuboższym. Z zakupionych ze środków PCK oraz otrzymanych  produktów  żywnościowych przygotowano 70 paczek, które trafią za pośrednictwem druhów strażaków z OSP w Biłgoraju i pracowników socjalnych GOPS do rodzin wskazanych przez OPS i podopiecznych PCK. Wszystkim którzy zaangażowali się w pozyskanie środków oraz produktów  serdecznie dziękujemy. W sposób szczególny dziękujemy przedsiębiorcom za darowiznę rzeczową: Masarni WASĄG, Fermie drobiu DZIDO, właścicielom Młyna w Zagumniu, Piekarni Szcząchor i Borowiec.

 
Nowe pomieszczenie na Klub Krwiodawców PDF Drukuj Email
piątek, 12 lutego 2021 10:18

Więcej…Krwiodawcy z Biłgoraja mają swoje pomieszczenie w PCK w Biłgoraju - klub na prowadzenie spraw organizacyjnych.

Dzięki darczyńcom materiałów budowlanych oraz wytrwałej  pracy wielu osób zaangażowanych w adaptacje pomieszczenia po byłej kotłowni w PCK w Biłgoraju, udało się zorganizować pomieszczenie na Klub Krwiodawców. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonano dnia 11.02.2021 r. - w dzień Światowego Dnia Chorego - którym krwiodawcy poprzez dar krwi, dają nadzieję na wyleczenie.

Koszt prac wraz z materiałami oszacowano na 12 tys. zł. Wszystkie materiały i prace budowlano-wykończeniowe udało się wykonać bez obciążania kosztami PCK.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 41