image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
XXIV Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Krwiodawców PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 lutego 2021 12:31

Więcej…Dnia 30 stycznia w Majdanie Sieniawskim woj. podkarpackie, odbyło się  Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Honorowych Dawców Krwi oraz działaczy i sympatyków. Organizatorem spotkania był Klub HDK "Nadzieja" przy OSP w Majdanie Sieniawskim wraz z Krajowym Kapelanem HDK o. płk. rez. Zenonem Surmą oraz Kapelan HDK Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. Ryszard Ostasz proboszcz parafii Tuczępy.

Krwiodawców z powiatu biłgorajskiego reprezentowali wraz ze sztandarem PCK przedstawiciele środowiska z miasta Biłgoraj, Majdanu Starego i Aleksandrowa pod opieką duchową ks. Adriana Borowskiego parafia Oleszyce  i ks. Kamila Kossaka parafia Majdan Stary.

Więcej…
 
Świąteczna paczka PCK dla potrzebujących PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 grudnia 2020 10:22

Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju od wielu lat wspiera osoby biedne,  samotne, starsze i chore w godnym przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia.

Więcej…Święta to czas radości, miłości ale i wiary w dobrych i życzliwych ludzi gotowych nieść pomoc potrzebującym. To trudny okres dla osób ubogich. Aby im pomóc PCK zorganizował wyjątkową akcję - świąteczną paczkę dla potrzebujących, którą pragniemy objąć blisko 150 osób, w tym dla 50 samotnych z potrawami wigilijnymi. W te święta dzięki współpracy z OPS i szkołami, chcemy dotrzeć do seniorów i osób potrzebujących pomocy, pomimo trudności. W przypadku gdy osoba potrzebująca nie będzie mogła zgłosić się do nas to wolontariusze udadzą  się do każdego z podopiecznych z paczką, wigilijnym posiłkiem i świąteczną ozdobą.

Poprawiony: środa, 23 grudnia 2020 14:38
Więcej…
 
XIV akcja poboru krwi w Majdanie Starym PDF Drukuj Email
środa, 26 sierpnia 2020 08:04

Więcej…W imieniu organizatorów akcji poboru krwi w Majdanie Starym, oraz osób chorych którym ta krew ratuje życie i daje nadzieje na wyzdrowienie, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zgłosiły się i oddały krew dnia 23.VIII.2020 r. tj. podczas XIV akcji.

Akcji patronował i upominki ufundował właściciel firmy transportowej ze Smólska Dużego Pan Stanisław Hanas.

Poprawiony: środa, 26 sierpnia 2020 08:08
Więcej…
 
Podziękowania dla ks. Adriana Borowskiego PDF Drukuj Email
środa, 26 sierpnia 2020 08:00

Więcej…Z parafii Majdan Stary został przeniesiony na inną parafię ks. Adrian Borowski - Zasłużony Honorowy Dawca Krwi i współorganizator akcji pobory krwi w tej miejscowości.

Podczas dotychczasowych 14 akcji  pobrano 886 donacji, co daje średnio 63 pobrań podczas jednej akcji. Krwiodawcy i sympatycy idei honorowego krwiodawstwa podziękowali Księdzu Adrianowi za czteroletnią owocną współpracę  i złożyli życzenia by przy Bożej pomocy miał siłę do pokonywania wszelkich trudności i nigdy nie przestawał cieszyć się życiem i napotkanymi ludźmi.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 41