image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK PDF Drukuj Email
czwartek, 09 maja 2019 09:43

Więcej…Na obiektach OSiR w Biłgoraju, dnia 25 kwietnia 2019 r. obyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK Młodzieżowych Drużyn Ratowniczych. Dla zawodników przygotowano trzy zdania praktyczne i jedno sprawdzające wiedzę teoretyczną.

Zwyciężyła drużyna reprezentująca I LO im. ONZ przed reprezentantami RCEZ Centrum Kształcenia Praktycznego oraz drużyną Zespołu Szkół Leśnych.

Więcej…
 
Inwestycje z okazji 100-lecia PCK PDF Drukuj Email
czwartek, 21 lutego 2019 09:08

Więcej…W ramach przygotowań do obchodów 100-lecia PCK w Biłgoraju, podjęto szereg działań, które na trwałe zapiszą się w historii biłgorajskiej organizacji czerwonokrzyskiej.

W 2018 roku wykonano inwestycje, które ułatwiają prowadzenie działalności oraz funkcjonowanie biura.

Poprawiony: czwartek, 21 lutego 2019 10:10
Więcej…
 
Uroczyste otwarcie świetlicy w Biłgoraju PDF Drukuj Email
piątek, 15 lutego 2019 13:59

Więcej…Dnia 11 lutego 2019 r. w Biłgorajskim Oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża nastąpiło uroczyste otwarcie świetlicy dziennego pobytu dla osób starszych. Bedzie ona pracowała przez osiem godzin codziennie, w dni robocze. Pod ten cel zaadoptowano pomieszczenia w budynku głównym PCK i dostosowano je do potrzeby osób niepełnosprawnych.

Jest to jedna z pierwszych ofert całodziennego zagospodarowania czasu dla osób w podeszłym wieku. - Naszym głównym zadaniem jest dotarcie do osób, które są samotne, zmarginalizowane czy też z różnych powodów wykluczone społecznie. Chcemy ich aktywizować przez różnego rodzaju działania. Planujemy zajęcia ruchowe taneczne, spotkania ze specjalistami, wyjazdy integracyjne, wycieczki plenerowe i krajoznawcze. Liczymy także na kreatywność samych uczestników, ich pomysły. To miejsce ma żyć i być przyjazne dla osób, które chcą wyjść z samotności i integrować się ze społeczeństwem i wspólnie spędzać czas od godziny 8:00 do 16:00. Chcemy stworzyć drugi dom dla tych, którzy w życiu zostali sami - wyjaśnia Tomasz Bryła animator w świetlicy PCK.

Więcej…
 
Światowy Dzień Chorego 2019 PDF Drukuj Email
piątek, 15 lutego 2019 13:45

Więcej…Tegoroczny, Światowy Dzień Chorego przebiega pod hasłem: "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie".  Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju obchody rozpoczął Mszą świętą w kościele świętego Jerzego w Biłgoraju.

Mszę Świętą w intencji wszystkich chorych i osób im posługujących sprawował proboszcz, ks. Stanisław Budzyński,w oprawę liturgii włączyli się pracownicy PCK i biłgorajskiego MOSP-u. Za wstawiennictwem Matki Bożej z Lourdes dzisiaj zawierzamy Bożej opiece tych, którzy zmagają się z różnymi chorobami, zarówno z tymi widocznymi, z niepełnosprawnością, jak również z tymi, które są gdzieś wewnątrz człowieka, kiedy choruje jego dusza. Wiemy, że doświadczenie choroby może człowiekowi przynieść albo odebrać nadzieję, może go uszlachetnić, a jego cierpienie stać się źródłem nadziei dla innych. Choroba jest takim momentem życia człowieka, gdzie szlifują się diamenty. Z choroby czasem ludzie wychodzą piękni i święci, ale i popadają w rozpacz i beznadzieję. I dlatego ten dzień chorego jest szczególną okazją, aby modlić się za wszystkich chorych - mówił ks. Budzyński.

Poprawiony: piątek, 15 lutego 2019 13:52
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 41