image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Inwestycje z okazji 100-lecia PCK PDF Drukuj Email
czwartek, 21 lutego 2019 09:08

Więcej…W ramach przygotowań do obchodów 100-lecia PCK w Biłgoraju, podjęto szereg działań, które na trwałe zapiszą się w historii biłgorajskiej organizacji czerwonokrzyskiej.

W 2018 roku wykonano inwestycje, które ułatwiają prowadzenie działalności oraz funkcjonowanie biura.

Poprawiony: czwartek, 21 lutego 2019 10:10
Więcej…
 
Uroczyste otwarcie świetlicy w Biłgoraju PDF Drukuj Email
piątek, 15 lutego 2019 13:59

Więcej…Dnia 11 lutego 2019 r. w Biłgorajskim Oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża nastąpiło uroczyste otwarcie świetlicy dziennego pobytu dla osób starszych. Bedzie ona pracowała przez osiem godzin codziennie, w dni robocze. Pod ten cel zaadoptowano pomieszczenia w budynku głównym PCK i dostosowano je do potrzeby osób niepełnosprawnych.

Jest to jedna z pierwszych ofert całodziennego zagospodarowania czasu dla osób w podeszłym wieku. - Naszym głównym zadaniem jest dotarcie do osób, które są samotne, zmarginalizowane czy też z różnych powodów wykluczone społecznie. Chcemy ich aktywizować przez różnego rodzaju działania. Planujemy zajęcia ruchowe taneczne, spotkania ze specjalistami, wyjazdy integracyjne, wycieczki plenerowe i krajoznawcze. Liczymy także na kreatywność samych uczestników, ich pomysły. To miejsce ma żyć i być przyjazne dla osób, które chcą wyjść z samotności i integrować się ze społeczeństwem i wspólnie spędzać czas od godziny 8:00 do 16:00. Chcemy stworzyć drugi dom dla tych, którzy w życiu zostali sami - wyjaśnia Tomasz Bryła animator w świetlicy PCK.

Więcej…
 
Światowy Dzień Chorego 2019 PDF Drukuj Email
piątek, 15 lutego 2019 13:45

Więcej…Tegoroczny, Światowy Dzień Chorego przebiega pod hasłem: "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie".  Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju obchody rozpoczął Mszą świętą w kościele świętego Jerzego w Biłgoraju.

Mszę Świętą w intencji wszystkich chorych i osób im posługujących sprawował proboszcz, ks. Stanisław Budzyński,w oprawę liturgii włączyli się pracownicy PCK i biłgorajskiego MOSP-u. Za wstawiennictwem Matki Bożej z Lourdes dzisiaj zawierzamy Bożej opiece tych, którzy zmagają się z różnymi chorobami, zarówno z tymi widocznymi, z niepełnosprawnością, jak również z tymi, które są gdzieś wewnątrz człowieka, kiedy choruje jego dusza. Wiemy, że doświadczenie choroby może człowiekowi przynieść albo odebrać nadzieję, może go uszlachetnić, a jego cierpienie stać się źródłem nadziei dla innych. Choroba jest takim momentem życia człowieka, gdzie szlifują się diamenty. Z choroby czasem ludzie wychodzą piękni i święci, ale i popadają w rozpacz i beznadzieję. I dlatego ten dzień chorego jest szczególną okazją, aby modlić się za wszystkich chorych - mówił ks. Budzyński.

Poprawiony: piątek, 15 lutego 2019 13:52
Więcej…
 
Program Obchodów 100-lecia PCK w Biłgoraju PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 stycznia 2019 11:12

Więcej…Zjazd działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju, który odbył się dnia 9 stycznia 2019 r. zatwierdził Program Obchodów 100-lecia PCK w Biłgoraju.

Program obejmuje działania zarówno w szkołach wśród dzieci i młodzieży jak również na terenie miasta Biłgoraja. Celem obchodów jest przypomnienie 100 letniej historii naszej biłgorajskiej organizacji czerwonokrzyskiej oraz promocja na przyszłość.

Program jest ambitny, przy dużym zaangażowaniu działaczy do zrealizowania.

 

Poprawiony: poniedziałek, 14 stycznia 2019 11:16
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 41