image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Młodzież w PCK Biłgoraj - wolontariat PDF Drukuj Email
piątek, 30 sierpnia 2019 07:19

Więcej…Polski Czerwony Krzyż Lubelski Oddział Okręgowy w Lublinie, w ramach obchodu jubileuszu 100-lecia działalności PCK realizuje projekt "Aktywni na 100 lat". Odbywa się on w 14 miastach powiatowych, w tym w Biłgoraju. Zebraliśmy grupę 15 wolontariuszy, którzy dzielnie szkolą się, nabywają nową wiedzę i kompetencje. Grupa młodych ludzi dopiero rozpoczyna swoją przygodę z wolontariatem, mamy jednak nadzieję, że szybko jej nie zakończą. Wolontariusze zobowiązani są do aktywności i w miarę możliwości wspierania idei Czerwonego Krzyża, zarówno lokalnie, jak i globalnie.

Więcej…
 
Jubileuszowe akcje poboru krwi PDF Drukuj Email
wtorek, 13 sierpnia 2019 11:35

Więcej…Pobór krwi w rejonie biłgorajskim odbywa się podczas  comiesięcznych otwartych akcji poboru krwi w Straży Pożarnej w Biłgoraju, oraz akcji organizowanych przez koordynatorów na terenie całego powiatu.

Na wyróżnienie, ze względu liczbę osób oddających krew zasługują akcje w Łukowej  oraz Majdanie Stary. Podczas tegorocznych wakacji odbyły się akcje jubileuszowe: 7 lipca 2019 r. - 50 akcja w Łukowej, podczas której oddało, krew 69 krwiodawców, oraz 11 sierpnia br. - 10 akcja w Majdanie Starym, krew oddało 83 krwiodawców.

Więcej…
 
Delegacja PCK z Biłgoraja w Solferino we Włoszech PDF Drukuj Email
czwartek, 27 czerwca 2019 11:23

Więcej…W ramach obchodów 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża delegacja PCK Oddziału Okręgowego oraz Oddziałów Rejonowych województwa lubelskiego pojechała do Solferino. W tym miejscu w 1859 r. rozpoczęła się piękna idea zapoczątkowana przez Henry'ego Dunanta, który był światkiem największej bitwy XIX wieku wojsk austrio-węgierskich z Włochami wspieranymi armią francuską. Wstrząśnięty widokiem ofiar pozostawionych praktycznie bez opieki, podjął spontanicznie próbę udzielenia im pomocy przy udziale miejscowej ludności, którą z powodzeniem zachęcił do wynoszenia i pielęgnowania rannych, niezależnie od ich narodowości.

Poprawiony: czwartek, 27 czerwca 2019 11:27
Więcej…
 
IV Rajd Rowerowy HDK Ziemi Biłgorajskiej w 100-lecie PCK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 czerwca 2019 08:53

Więcej…IV Rajd Rowerowy Honorowych Dawców Krwi Ziemi Biłgorajskiej zorganizowany został przez biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża i był elementem obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy i 100-lecia PCK. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w rodzinnym rajdzie rowerowy.

Rajd to popularyzacja krwiodawstwa i turystyki rowerowej, połączenie aktywnego wypoczynku ze spotkaniem w gronie przyjaciół, rodziny i znajomych, relaksem i zabaw, poznanie walorów przyrodniczych i kulturowych Ziemi Biłgorajskiej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 41