image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Klub Seniora "Zacisze" przy PCK w Biłgoraju PDF Drukuj Email
wtorek, 07 lutego 2012 10:57

Więcej…Od 2011 roku przy OR PCK w Biłgoraju funkcjonuje Klub Seniora "Zacisze". Funkcjonowanie klubu jest możliwe dzięki dotacji ROPS w Lublinie.  Ideą klubu jest integracja osób starszych między innymi zrzeszonych w Stowarzyszeniu Kombatantów i Osób represjonowanych Ziemi Biłgorajskiej, podopiecznych Punktu Opieki PCK nad Chorym w Domu. W klubie odbywają się spotkania osób starszych i niepełnosprawnych oraz młodzieży celem wymiany doświadczeń, wzajemnej akceptacji, zrozumienia i rozwiązywania różnych problemów. Ponadto zaplanowano liczne wycieczki krajoznawcze oraz spotkania okolicznościowe związane ze wspomnieniami "Stary Biłgoraj" , okresu wojny i okupacji itp.

Poprawiony: wtorek, 07 lutego 2012 11:02
Więcej…
 
Obchody 90-lecia PCK w Biłgoraju PDF Drukuj Email
wtorek, 07 lutego 2012 10:47

24.IV.2009 r. na placu przed budynkiem PCK w Biłgoraju, odbyła się uroczystość sadzenia dwóch dębów - pomników za zasługi na rzecz biłgorajskiej organizacji czerwonokrzyskiej.

  • I dąb - pomnik ku pamięci Ignacego CZARNECKIEGO - Prezesa PCK w Biłgoraju w latach 1949-1970. Idola młodzieży, wzór dobroci, pracowitości i poświęcenia dla innych
  • II dąb - pomnik ku pamięci Marii KWIECIEŃ z zawodu lekarz medycyny. Jako społecznik przepracowała w naszej instytucji pół wieku. Przykładem uczyła jak rozwijać dobro, będąc na służbie biednego bezbronnego i schorowanego człowieka.
Poprawiony: wtorek, 07 lutego 2012 11:03
Więcej…
 
90 lat PCK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 stycznia 2012 11:46

Polski Czerwony Krzyż działa nieprzerwanie od 1919 roku. Jest najstarszą i największą tego typu organizacją w Polsce. Tylko w tym roku w powiecie biłgorajskim powstało w gminach 16 Kół PCK z 700 członkami.

Więcej…Z okazji jubileuszu honorowi krwiodawcy, osoby związane z działalnością PCK na terenie miasta i powiatu oraz władze miasta spotkały się na uroczystym podsumowaniu dotychczasowej działalności. Biłgorajska organizacja czerwonokrzyska ma bogate tradycje, które sięgają okresu międzywojennego. W latach 1920-21 działacze PCK w Biłgoraju udzielali pomocy ludziom pokrzywdzonym, kalekim, ofiarom I wojny światowej, samotnym i bezdomnym. Członkowie PCK wykazywali wiele zapału i inicjatywy w pracy na rzecz drugiego człowieka. W 1922 roku z inicjatywy PCK zapoczątkowano budowę szpitala w Biłgoraju, zakończoną w 1928 roku. Również PCK zorganizowało szkolenie pielęgniarek i kadr pomocniczych na potrzeby szpitala.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 41 następna > ostatnia >>

Strona 41 z 41