image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Prośba PCK o wsparcie działań związanych z niesieniem pomocy PDF Drukuj Email
środa, 25 marca 2020 12:30

Więcej…W ramach podejmowanych obecnie działań prowadzimy dystrybucję żywności dla osób potrzebujących, samotnych i w podeszłym wieku z możliwością dowożenie do domu.

Pomocą żywnościową obejmujemy 280 rodzin (blisko 800 osób) z terenu miasta  Biłgoraj i Gminy Biłgoraj. Ponadto nasze siostry PCK sprawują opiekę nad osobami chorymi w domu, dostarczając im żywność oraz inne czynności niezbędne w normalnym funkcjonowaniu.

 

Załącznik:

Poprawiony: środa, 25 marca 2020 12:33
 
Opieka PCK nad chorym w domu w okresie pandemii PDF Drukuj Email
środa, 25 marca 2020 12:16

Więcej…Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju mimo zagrożenie epidemiologicznego  sprawuje usługi opiekuńcze  dla osób chorych, samotnych lub w rodzinie której członkowie nie są wstanie zapewnić opieki i niepełnosprawnych. Ta grupa osób jest szczególnie narażona zakażeniem ze względu na wiek, stan zdrowia i inne okoliczności, które powodują obniżenie odporności. Usługi świadczone są z bezwzględnym przestrzeganiem zasad higieny osobistej z wykorzystaniem środków dezynfekcyjnych i środków ochrony osobistej. Opiekunka ma stały kontakt telefoniczny z podopiecznym.

Więcej…
 
Nowy Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Biłgoraju PDF Drukuj Email
wtorek, 18 lutego 2020 12:56

Więcej…17 lutego br., odbył się zjazd sprawozdawczo - wyborczy Oddziału Rejonowego  Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju. Przedstawiono na nim sprawozdanie z kadencji 2016 - 2020 i wybrano nowy zarząd na kadencję 2020-2024.

W sprawozdaniu znalazł się krótki rys historyczny z okazji 100-lecia PCK w Biłgoraju. Przypomniano także, iż w okresie sprawozdawczym Zarząd Rejonowy PCK w swej działalności realizował zadania wynikające ze statutowych powinności, oraz bieżących potrzeb środowiska i możliwości ich realizacji.

Poprawiony: wtorek, 18 lutego 2020 13:13
Więcej…
 
V Senioriada w Biłgoraju PDF Drukuj Email
czwartek, 23 stycznia 2020 08:29

Więcej…Na uczestników czekała rywalizacja sportowo - rekreacyjna oraz quizy i konkursy. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar oraz drobne upominki.

W wydarzeniu udział wzięło dziesięć drużyn, w tym siedem z Biłgoraja, dwie z Janowa Lubelskiego i jedna z Frampola.

- Organizowana przez nas od 5 lat Senioriada, to zawody sportowo - rekreacyjne przeznaczone dla osób powyżej 50 roku życia. Uczestnicy mogą sprawdzić swoją kondycję fizyczną, koordynację ruchową i miło oraz aktywnie spędzić czas. Celem naszego przedsięwzięcia jest przede wszystkim dobra zabawa. Podczas wydarzenia nie zabrakło także wspólnych konkurencji, w których sprawdzić mogli się dziadkowie i wnuczęta - przyznaje organizator Anna Walczak z OSiR Biłgoraj.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 41