image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Paczki dla dzieci i seniorów wydane przez PCK PDF Drukuj Email
wtorek, 02 czerwca 2020 13:35

Więcej…W ramach działań prowadzonych w walce z koronawirusem, PCK pozyskał kolejnych partnerów do współpracy i pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji. Były to firmy ogólnopolskie: firma farmaceutyczna Sanofii, sieć sklepów Auchon, Krajowa Spółka Cukrowa, Lubelska Fabryka Cukierków Pszczółka", Procter and Gamble.

W ramach otrzymanej pomocy prowadziliśmy dystrybucję 150 paczek żywnościowych wraz ze środkami czystościowym. Wartość przekazanej pomocy oszacowano na ok. 15 tyś. zł.

Więcej…
 
Akcje HDK w budynku PCK PDF Drukuj Email
piątek, 22 maja 2020 12:22

Więcej…Po przeszło 15 latach przerwy do siedziby biłgorajskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża wróciły akcja poboru krwi.

Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa w Polsce tj. początku marca 2020 r. na PCK w Biłgoraju spoczywa obowiązek ustalenia miejsca, organizacji comiesięcznych akcji poboru krwi w Biłgoraju. Komenda PPSP w Biłgoraju w której dotychczas odbywały się akcje ze względu na bezpieczeństwo odmówiła (do odwołania) możliwości korzystania ze świetlicy. Pracownicy jak i wolontariusze zrzeszeni w klubie HDK PCK  czynią przygotowania organizacyjne i włączają się w bezpieczny przebieg akcji zachowując przy tym obowiązujące zasady sanitarne. Średnio podczas każdej akcji przychodzi oddać krew blisko 50 osób.

Więcej…
 
Kilkadziesiąt świątecznych paczek dla potrzebujących PDF Drukuj Email
wtorek, 14 kwietnia 2020 13:11

Więcej…PCK w Biłgoraju mimo zagrożenia epidemicznego nie ustaje w swojej działalności i pomaga najbardziej potrzebującym.

W związku ze Świętami Wielkanocnymi, przygotował paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących osób. Udało się zorganizować 70 paczek, które trafiły do mieszkańców miasta i gminy Biłgoraj. W dostarczeniu paczek do mieszkań (pod wskazany adres) pomoc okazali nam druhowie strażacy z OSP Biłgoraj.

Pozyskano bądź zakupiono  najpotrzebniejsze produkty takie jak: cukier, kasza, herbata, konserwy mięsne i rybne, olej, margaryna, jajka, wędliny, mąkę, czy wypieki świąteczne. Wiele z tych rzeczy udało się zdobyć dzięki temu, że do akcji przyłączyli się lokalni przedsiębiorcy: Ferma Drobiu z Bidaczowa Starego, Masarnia Wasąg, Młyn Państwa Jargiełów z Zagumnia oraz piekarnie: J. Borowiec i T. Szcząchor. Pudełka zapewniła za to firma MODEL Opakowania.

Więcej…
 
W PCK trwają przygotowania do pomocy Świątecznej PDF Drukuj Email
piątek, 03 kwietnia 2020 12:51

Więcej…Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju w ramach działań humanitarnych, prowadzi wydawanie żywności dla ok. 300 rodzin, w tym 800 osób (rodzin skierowanych przez MOPS i GOPS Biłgoraj) z programu Pomocy UE.

Czynione są również  przygotowania w ramach akcji "Wielkanoc z PCK" do udzielenia pomocy żywnościowej na święta dla najuboższych mieszkańców naszego rejonu.

Dokonujemy w miarę naszych możliwości finansowych zakupów pewnych art. żywnościowych i środków czystościowych, oraz otrzymaliśmy bądź najbliższym czasie otrzymamy jajka (ferma drobiu P. Dzidów z  Bidaczowa St.) , wędliny (Masarnia P. Wasągów), mąka (Młyn P. Jargiełów z Zagumnia), babki świąteczne (piekarnia P. J. Borowca i T. Szczachora), pudełka (MODEL Opakowania).

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 41