image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Świąteczna paczka PCK dla potrzebujących PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 grudnia 2020 10:22

Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju od wielu lat wspiera osoby biedne,  samotne, starsze i chore w godnym przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia.

Świąteczna paczka PCK dla potrzebujących Święta to czas radości, miłości ale i wiary w dobrych i życzliwych ludzi gotowych nieść pomoc potrzebującym. To trudny okres dla osób ubogich. Aby im pomóc PCK zorganizował wyjątkową akcję - świąteczną paczkę dla potrzebujących, którą pragniemy objąć blisko 150 osób, w tym dla 50 samotnych z potrawami wigilijnymi. W te święta dzięki współpracy z OPS i szkołami, chcemy dotrzeć do seniorów i osób potrzebujących pomocy, pomimo trudności. W przypadku gdy osoba potrzebująca nie będzie mogła zgłosić się do nas to wolontariusze udadzą  się do każdego z podopiecznych z paczką, wigilijnym posiłkiem i świąteczną ozdobą.

Świąteczna paczka PCK dla potrzebujących Chcemy także  uświadomić społeczeństwu, jak ważne jest, aby pamiętać o tych najstarszych, samotnych i schorowanych, którzy czują się nieważni, niewidzialni i pominięci.

Paczki oraz posiłki wigilijne udało nam się zorganizować dzięki zebranym funduszom PCK oraz otwartym sercom wielu osób, a w szczególności: uczniom LO im. ONZ w Biłgoraju, właścicielom Baru FRYKAS, PYCHOTKA i FINAZI, piekarni T. Szcząchora, sklepu GAZDA, Z. Nowakowskiemu z Biłgoraja oraz Zakładu Mięsnego WASĄG w Hedwiżynie.

Świąteczna paczka PCK dla potrzebujących Świąteczna paczka PCK dla potrzebujących Świąteczna paczka PCK dla potrzebujących
Świąteczna paczka PCK dla potrzebujących Świąteczna paczka PCK dla potrzebujących Świąteczna paczka PCK dla potrzebujących
Poprawiony: środa, 23 grudnia 2020 14:38