image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Akcje HDK w budynku PCK PDF Drukuj Email
piątek, 22 maja 2020 12:22

Akcje HDK w budynku PCKPo przeszło 15 latach przerwy do siedziby biłgorajskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża wróciły akcja poboru krwi.

Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa w Polsce tj. początku marca 2020 r. na PCK w Biłgoraju spoczywa obowiązek ustalenia miejsca, organizacji comiesięcznych akcji poboru krwi w Biłgoraju. Komenda PPSP w Biłgoraju w której dotychczas odbywały się akcje ze względu na bezpieczeństwo odmówiła (do odwołania) możliwości korzystania ze świetlicy. Pracownicy jak i wolontariusze zrzeszeni w klubie HDK PCK  czynią przygotowania organizacyjne i włączają się w bezpieczny przebieg akcji zachowując przy tym obowiązujące zasady sanitarne. Średnio podczas każdej akcji przychodzi oddać krew blisko 50 osób.

- W imieniu organizatorów i przede wszystkim ludzi chorych, dla których ta krew jest niezbędna w procesie leczenia, pragniemy honorowym dawcom krwi podziękować. Dziękujemy, że pomimo trudności, stanu epidemii i osobistych obowiązków znajdują czas by oddać krew. W ten sposób pokazują otwartość serca i są cichymi bohaterami.

Akcje HDK w budynku PCK Akcje HDK w budynku PCK Akcje HDK w budynku PCK