image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Światecznie na kuligu PCK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 stycznia 2019 09:59

Więcej…Dnia 12 stycznia 2019 r. członkowie zarządu, pracownicy i wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju wzięli udział w kuligu zorganizowanym z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 100-lecia PCK.

W programie znalazła się przejażdżka saniami, test wiedzy o PCK, zabawy na śniegu oraz wspólny poczęstunek przy ognisku.

Więcej…
 
VII Noworoczny Turniej Piłki Nożnej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 stycznia 2019 10:17

W Hali OSiR w Biłgoraju odbył się Charytatywny Noworoczny Turniej Piłki Nożnej na rzecz PCK.

Więcej…Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju obchody 100-lecia PCK rozpoczął VII Noworocznym Charytatywnym Turniejem Piłki Nożnej. Inicjatorem i współorganizatorem wydarzenia jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Wydarzenie to od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. W tegorocznym turnieju wzięło udział 16 drużyn z Lubelszczyzny i Podkarpacia.

Całość z tak zwanego wpisowego od zawodników w kwocie 2 365 zł trafiły na potrzeby charytatywne Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju. Rywalizacja odbywała się miłej atmosferze, a więc przyjemne z pożytecznym.

Więcej…
 
Święto Honorowych Krwiodawców PDF Drukuj Email
piątek, 23 listopada 2018 13:27

Więcej…Krew ratuje życie, a tym, którzy się nią dzielą należą się słowa uznania i podziękowania. Właśnie w tym celu w czwartek, 22 listopada 2018 r. Komendzie PPSP w Biłgoraju, z inicjatywy Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowano spotkanie Honorowych Dawców Krwi.

Dni Honorowego Krwiodawstwa organizowane są w Biłgoraju każdego roku. Jest to forma podziękowania wszystkim tym, którzy bezinteresownie niosą pomoc, dzielą się krwią, by uratować czyjeś życie. W ten sposób podziękowania kierowane są także do wszystkich propagujących honorowe krwiodawstwo oraz opiekunów młodzieży szkolnej, która często włącza się w akcje krwiodawstwa.

Poprawiony: poniedziałek, 26 listopada 2018 08:14
Więcej…
 
Kolejna akcja poboru krwi PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 listopada 2018 13:49

Więcej…Kolejna akcja poboru krwi zorganizowana w Majdanie Starym odbyła się (28.10) z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem "Przelana krew daje życie".

Dlaczego ta akcja jest wyjątkowa – wyjaśnia kierownik biłgorajskiego Oddziału PCK i współorganizator akcji, Edward Kurzyna: Na akcję zgłosiło się 101 chętnych do oddania krwi, zaś krew oddało 87 dawców. Podczas akcji 16 krwiodawca oddający krew w tym dniu otrzymał statuetkę "Sto litrów krwi oddanej w roku 2018 r. w Majdanie Starym na 100-lecie Odzyskania Niepodległości". Podczas akcji obecni byli; Piotr Olszówka – poseł na sejm RP który patronował akcji, Pani dr n.med. Elżbieta Puacz - Dyrektor RCKiK w Lublinie, T. Sprężyna – ZHDK, Edward Kurzyna – Kierwonik biura PCK oraz ks. wikariusz  Adrian Borowski – ZHDK.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 40