image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Kolejna akcja poboru krwi PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 listopada 2018 13:49

Więcej…Kolejna akcja poboru krwi zorganizowana w Majdanie Starym odbyła się (28.10) z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem "Przelana krew daje życie".

Dlaczego ta akcja jest wyjątkowa – wyjaśnia kierownik biłgorajskiego Oddziału PCK i współorganizator akcji, Edward Kurzyna: Na akcję zgłosiło się 101 chętnych do oddania krwi, zaś krew oddało 87 dawców. Podczas akcji 16 krwiodawca oddający krew w tym dniu otrzymał statuetkę "Sto litrów krwi oddanej w roku 2018 r. w Majdanie Starym na 100-lecie Odzyskania Niepodległości". Podczas akcji obecni byli; Piotr Olszówka – poseł na sejm RP który patronował akcji, Pani dr n.med. Elżbieta Puacz - Dyrektor RCKiK w Lublinie, T. Sprężyna – ZHDK, Edward Kurzyna – Kierwonik biura PCK oraz ks. wikariusz  Adrian Borowski – ZHDK.

Więcej…
 
Konferencja "Hospicjum to też życie" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 października 2018 12:52

Więcej…Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Biłgoraju, 9 października 2018 r. w świetlicy KPPSP w Biłgoraju, ramach projektu "Senior ważny codziennie" zorganizował konferencję szkoleniowo-informacyjną pod hasłem "Hospicjum to też życie".

Jak zaznaczyła Pani Maria Różańska koordynator projektu, - celem spotkania było przybliżenie społeczeństwu problemu opieki na osobami chorymi, oraz zapoznanie z instytucjami, które taką opiekę sprawują.

Poprawiony: poniedziałek, 15 października 2018 12:57
Więcej…
 
Relacja z III Rajdu Rowerowerowego HDK PDF Drukuj Email
wtorek, 19 czerwca 2018 08:24

Więcej…Już po raz trzeci, rajdem rowerowym i piknikiem rodzinnym postanowili uczcić swe święto Honorowi Dawcy Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża z Biłgoraja. Do wspólnego świętowania zaproszone zostały całe rodziny krwiodawców, sympatycy tej idei także opiekunki i działacze PCK.

- Chcemy pokazać, że jest grupa dobrych ludzi, którzy dzielą się z chorymi i potrzebującymi częścią siebie, własną krwią. Ratując tym samym ludzkie życie i zdrowie. To także promocja idei czerwonokrzyskich, promocja krwiodawstwa i integracja środowiska Honorowych Dawców Krwi - wyjaśnia kierownik biura PCK w Biłgoraju, Edward Kurzyna.

Więcej…
 
Program PCK Radosny Usmiech - Radosna Przyszłość PDF Drukuj Email
piątek, 08 czerwca 2018 07:07

Więcej…Polski Czerwony Krzyż przy współudziale z firmą Colgate realizuje program edukacyjny wśród dzieci na temat dbania o higienę jamy ustnej ph. "Radosny Uśmiech - Radosna Przyszłość".

Pilotażowo jeszcze w tym roku szkolnym 2017/18 akcje przeprowadzono w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju.  Zajęcia jak i bezpłatne materiały cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i nauczycieli. W ramach pikniku prozdrowotnego "Czas na zdrowie" najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach programu "Radosny Uśmiech - Radosna Przyszłość" (patronat Polskiego Czerwonego Krzyża i Colgate Polska).

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 39