image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Spotkanie Krwiodawców z okazji listopadowych Dni HDK PDF Drukuj Email
sobota, 26 listopada 2016 13:18

Więcej…24 listopada 2016 r. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju świętowali Honorowi Dawcy Krwi. Święto Tych wszystkich wyjątkowych ludzi, którzy z potrzeby serca bezinteresownie pomagają innym oddając swoją krew. Podczas spotkania oprócz słów podziękowań wręczano 32 osobom odznaczenia "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi", okolicznościowe statuetki dla 4 szkół biorących udział w Turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie" oraz statuetki dla 4 zasłużonych krwiodawców, którzy ze względu na wiek i zdrowie zaprzestali w ostatnim okresie oddawanie krwi. Pamiętano również o stałych od wielu lat darczyńcach nagród, przyznając im puchary w postaci kropli krwi.

Więcej…
 
Podsumowanie akcji PCK "Wyprawka dla Żaka" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 września 2016 12:55

Więcej…Wynikiem akcji PCK w Biłgoraju ph. "Wyprawka dla Żaka" było udzielenie pomocy materialnej 34 uczniom z rodzin najuboższych w rozpoczęciu roku szkolnego 2016/17. Adresatami akcji byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pochodzących z rodzin, które borykają się z problemami materialnymi.

Rekrutację uczestników przeprowadzili pedagodzy szkolni przy współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej. Ze względu na wskazania środowisk szkolnych, wybrano formę pomocy w postaci zakupu podręczników szkolnych. Forma ta mimo, że jest pracochłonna i uciążliwa w dopasowaniu do konkretnych potrzeb oraz przy wydawaniu rozłożona w czasie, to przynosi wymierne efekty.

Więcej…
 
Spotkanie integracyjne seniorów w PCK PDF Drukuj Email
czwartek, 22 września 2016 09:46

Więcej…Dnia 20 września 2016 r. Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju z Fundacją "Bliżej Pasji" w ramach projektu "Senior ma znaczenie" zorganizowali spotkanie integracyjne dla seniorów. Program spotkania obejmował zagadnienia związane z pomocą społeczną, o którą mogą się ubiegać osoby kwalifikujące się, w tym pomoc opiekunki PCK. Zebranym przedstawiono wzorcowy zakres prac, którą wykonują siostry PCK w środowiskach osób samotnych i chorych. Pani instruktor fitness zaprezentowała różne ćwiczenia usprawniające oraz ćwiczenia ruchowe seniorów zrzeszonych w klubie seniora przy PCK. Wszystkich uczestników spotkania w tym gości zaproszonych z miasta Biłgoraja, Starostwa, MOPS i PCPR poczęstowano przygotowanymi przekąskami. Spotkanie przebiegło w miłej przyjaznej atmosferze.

Poprawiony: czwartek, 22 września 2016 09:51
Więcej…
 
III Okręgowy Zlot PCK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 września 2016 10:31

Więcej…W dniach 9-11.09.2016 r. w Okunince nad jeziorem Białym odbył się kolejny III Okręgowy Zlot PCK Województwa Lubelskiego. Wzięły w nim udział władze PCK z poszczególnych rejonów, opiekunowie Szkolnych Kół PCK, klubów seniora, Honorowi Dawcy Krwi pracownicy, wolontariusze i sympatycy naszej organizacji.

Celem spotkania było wypracowanie pomysłów na obchody 100-lecia PCK, oraz wymiana doświadczeń w zakresie prowadzonych działalności.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 31