image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Gala Wolontariatu w Lublinie PDF Drukuj Email
wtorek, 13 grudnia 2016 15:52

Więcej…Seniorzy z Klubu Seniora przy PCK w Biłgoraju 02 grudnia 2016 r. wzięli udział w wojewódzkiej Gali Wolontariatu, którą zorganizował Lubelski Oddział Okręgowy PCK. Gala została zorganizowana na okoliczność zakończenia projektu "CZAS na 5" realizowanego w ramach Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-20.

Podczas Gali delegacja z Biłgoraja przedstawiła spektakl pt. "Radosne – tj. powrót sitarzy". Przedstawienie ze względu na stroje oraz treści historyczne związane z naszym miastem, zostało przyjęte dużymi brawami.

Więcej…
 
Wieczór wspomnień o PCK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 listopada 2016 13:01

Więcej…Dnia 16 listopada 2016 r. w świetlicy PCK w Biłgoraju odbyło się spotkanie – tzw. "Wieczór wspomnień", w którym uczestniczyli działacze i sympatycy naszej organizacji, oraz  seniorzy.

Na tą okazję przygotowano slajdy pokazujące żyjących i nieżyjących zasłużonych działaczy PCK, oraz najważniejsze wydarzenia z okresu lat 1980-2016.

Były życzenia, wspólne rozmowy i poczęstunek przygotowany przez organizatorów spotkania.

Poprawiony: poniedziałek, 28 listopada 2016 13:07
Więcej…
 
Spotkanie Krwiodawców z okazji listopadowych Dni HDK PDF Drukuj Email
sobota, 26 listopada 2016 13:18

Więcej…24 listopada 2016 r. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju świętowali Honorowi Dawcy Krwi. Święto Tych wszystkich wyjątkowych ludzi, którzy z potrzeby serca bezinteresownie pomagają innym oddając swoją krew. Podczas spotkania oprócz słów podziękowań wręczano 32 osobom odznaczenia "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi", okolicznościowe statuetki dla 4 szkół biorących udział w Turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie" oraz statuetki dla 4 zasłużonych krwiodawców, którzy ze względu na wiek i zdrowie zaprzestali w ostatnim okresie oddawanie krwi. Pamiętano również o stałych od wielu lat darczyńcach nagród, przyznając im puchary w postaci kropli krwi.

Więcej…
 
Podsumowanie akcji PCK "Wyprawka dla Żaka" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 września 2016 12:55

Więcej…Wynikiem akcji PCK w Biłgoraju ph. "Wyprawka dla Żaka" było udzielenie pomocy materialnej 34 uczniom z rodzin najuboższych w rozpoczęciu roku szkolnego 2016/17. Adresatami akcji byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pochodzących z rodzin, które borykają się z problemami materialnymi.

Rekrutację uczestników przeprowadzili pedagodzy szkolni przy współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej. Ze względu na wskazania środowisk szkolnych, wybrano formę pomocy w postaci zakupu podręczników szkolnych. Forma ta mimo, że jest pracochłonna i uciążliwa w dopasowaniu do konkretnych potrzeb oraz przy wydawaniu rozłożona w czasie, to przynosi wymierne efekty.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 30