image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Konferencja "Hospicjum to też życie" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 października 2018 12:52

Więcej…Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Biłgoraju, 9 października 2018 r. w świetlicy KPPSP w Biłgoraju, ramach projektu "Senior ważny codziennie" zorganizował konferencję szkoleniowo-informacyjną pod hasłem "Hospicjum to też życie".

Jak zaznaczyła Pani Maria Różańska koordynator projektu, - celem spotkania było przybliżenie społeczeństwu problemu opieki na osobami chorymi, oraz zapoznanie z instytucjami, które taką opiekę sprawują.

Poprawiony: poniedziałek, 15 października 2018 12:57
Więcej…
 
Relacja z III Rajdu Rowerowerowego HDK PDF Drukuj Email
wtorek, 19 czerwca 2018 08:24

Więcej…Już po raz trzeci, rajdem rowerowym i piknikiem rodzinnym postanowili uczcić swe święto Honorowi Dawcy Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża z Biłgoraja. Do wspólnego świętowania zaproszone zostały całe rodziny krwiodawców, sympatycy tej idei także opiekunki i działacze PCK.

- Chcemy pokazać, że jest grupa dobrych ludzi, którzy dzielą się z chorymi i potrzebującymi częścią siebie, własną krwią. Ratując tym samym ludzkie życie i zdrowie. To także promocja idei czerwonokrzyskich, promocja krwiodawstwa i integracja środowiska Honorowych Dawców Krwi - wyjaśnia kierownik biura PCK w Biłgoraju, Edward Kurzyna.

Więcej…
 
Program PCK Radosny Usmiech - Radosna Przyszłość PDF Drukuj Email
piątek, 08 czerwca 2018 07:07

Więcej…Polski Czerwony Krzyż przy współudziale z firmą Colgate realizuje program edukacyjny wśród dzieci na temat dbania o higienę jamy ustnej ph. "Radosny Uśmiech - Radosna Przyszłość".

Pilotażowo jeszcze w tym roku szkolnym 2017/18 akcje przeprowadzono w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju.  Zajęcia jak i bezpłatne materiały cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i nauczycieli. W ramach pikniku prozdrowotnego "Czas na zdrowie" najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach programu "Radosny Uśmiech - Radosna Przyszłość" (patronat Polskiego Czerwonego Krzyża i Colgate Polska).

Więcej…
 
Kwesta uliczna na cele charytatywne PCK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 czerwca 2018 12:38

Więcej…W ramach obchodów "Tygodnia PCK" na terenie miasta Biłgoraja dnia 27.05.2018 r. odbyła się zbiórka pieniężna do puszek PCK.

W zbiórce publicznej brały udział Siostry PCK, oraz uczniowie ZSBiO, LO im ONZ, RCEZ oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. Podczas jednodniowej zbiórki na cele charytatywne PCK zebrano kwotę 1 971,01 zł.  Serdecznie dziękujemy osobom zbierającym a przede wszystkim ofiarodawcom za każdy grosz, który został tam ulokowany oraz przychylne potraktowanie osób zbierających.

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 12:41
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 32