image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Gala Wolontariatu w CSK w Lublinie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 grudnia 2019 13:57

Więcej…4 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć na Gali Wolontariatu w CSK w Lublinie. Zjechały się tam wszystkie Kluby Seniora oraz Młodzież SIM przy PCK w województwie lubelskim (około 700 osób). Możemy się pochwalić naszą Młodzierzą, ponieważ została wyróżniona za swoje inicjatywy prowadzone lokalnie (miesiąc EKOŚWIRA), ale swój oddźwięk miała również w województwie podkarpackim. Seniorzy z kolei mogli się zaprezentować stoiskami z własnymi wyrobami czy rękodziełem. Biłgoraj przygotował pieroga po biłgorajsku dla poczęstunku wraz z możliwością zabrania przepisu na jego wyrób. Nie zabrakło też motywów świątecznych (bańki, choinki, aniołki, kwietniki...) przygotowywanych na zajęciach z rękodzieła. Serdeczne podziękowania dla pracowników Muzeum Biłgorajskiego, którzy pojechali z nami aby zaprezentować nasze stroje regionalne. Wyrazy wdzięczności również dla Starostwa, która przekazała dla innych Klubów podarunki w postaci przewodników po ziemi Biłgorajskiej.

Więcej…
 
Wybory w Klubie HDK PCK PDF Drukuj Email
środa, 27 listopada 2019 09:14

Więcej…Dnia 22.11.2019 r. w świetlicy biura ZR PCK odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze klubu Honorowych Dawców Krwi przy PCK w Biłgoraju.

Podsumowano działalność klubu minionej kadencji oraz wytyczono nowe kierunki działalności, oraz dokonano wybory zarządu na kadencję 2020-2024.

Do nowo wybranego zarządu weszli:

  • Piotr MAŁYSZA - Prezes,
  • Ryszard NIZIO - Z-ca Prezesa,
  • Tomasz BRYŁA - Sekretarz,
  • Roman SKUBIS - członek,
  • Tomasz FAŁEK - członek.
Więcej…
 
Spotkanie HDK PCK w Biłgoraju PDF Drukuj Email
piątek, 22 listopada 2019 10:00

Więcej…W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Biłgoraju, dnia 21 listopada 2019 r. w roku jubileuszu 100-lecia PCK odbyło spotkanie tych, którzy oddając krew, ratują ludzkie życie i zdrowie. W spotkaniu organizowanym przez biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża udział wzięło kilkadziesiąt osób z całego Powiatu Biłgorajskiego.

W 2019 roku zorganizowano 33 otwarte akcje poboru krwi, podczas których pobrano 1 275 donacji, co w przeliczeniu daje około 570 litrów tego bezcennego leku - przypomina Roman Skubis członek Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Więcej…
 
Śladami historii PDF Drukuj Email
środa, 02 października 2019 09:39

Więcej…Dnia 28 września 2019 r. w ramach jubileuszu 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża 35 osobowa delegacja działaczy PCK z Biłgoraja uczestniczyła w wycieczce krajoznawczej po ziemi tomaszowskiej, tj. Tomaszów Lubelski, Bełżcu, Hrebennym i Siedliskach w miejscu pochówku Św. P. Księcia Pawła Sapiechy - Pierwszego Prezesa PCK.

Ważnym wydarzeniem było złożenie wiązanki kwiatów i zapalenie znicza na grobie Prezesa PCK, oraz posadzenie dębu pamięci Księcia Pawła Sapiehy w alei dębów przed kościołem w Siedliskach.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 37