image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Listy Pochwalne za pracę w okresie pandemii PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 czerwca 2020 10:26

Więcej…Sytuacja pandemii Koronawirusa spowodowała, że Polski Czerwony Krzyż w większym niż dotychczas stopniu zadbał o bezpieczeństwo ludności, a w szczególności osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych.

Działania te ukierunkowane były w szczególności na:

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 08 czerwca 2020 10:30
Więcej…
 
V Rajd Rowerowy HDK ph. Doceńmy Cichych Bohaterów PDF Drukuj Email
piątek, 05 czerwca 2020 13:27

Więcej…Zapraszamy do udziału w V Rajdzie Rowerowym oraz Dowolnej Aktywności Fizycznej Honorowych Dawców Krwi Ziemi Biłgorajskiej pod hasłem: "DOCENIAMY CICHYCH BOHATERÓW" HONOROWYCH DAWCÓW KRWI w dniu 14 czerwca 2020 r.

Cele rajdu to: Popularyzacja krwiodawstwa i aktywności fizycznej; Zamiarem organizatorów akcji jest połączenie aktywnego wypoczynku ze spotkaniem w gronie przyjaciół, rodziny i znajomych, relaksem i zabawą; Poznanie walorów przyrodniczych i kulturowych Ziemi Biłgorajskiej; Propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnej formy wypoczynku.

Więcej…
 
Paczki dla dzieci i seniorów wydane przez PCK PDF Drukuj Email
wtorek, 02 czerwca 2020 13:35

Więcej…W ramach działań prowadzonych w walce z koronawirusem, PCK pozyskał kolejnych partnerów do współpracy i pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji. Były to firmy ogólnopolskie: firma farmaceutyczna Sanofii, sieć sklepów Auchon, Krajowa Spółka Cukrowa, Lubelska Fabryka Cukierków Pszczółka", Procter and Gamble.

W ramach otrzymanej pomocy prowadziliśmy dystrybucję 150 paczek żywnościowych wraz ze środkami czystościowym. Wartość przekazanej pomocy oszacowano na ok. 15 tyś. zł.

Więcej…
 
Akcje HDK w budynku PCK PDF Drukuj Email
piątek, 22 maja 2020 12:22

Więcej…Po przeszło 15 latach przerwy do siedziby biłgorajskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża wróciły akcja poboru krwi.

Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa w Polsce tj. początku marca 2020 r. na PCK w Biłgoraju spoczywa obowiązek ustalenia miejsca, organizacji comiesięcznych akcji poboru krwi w Biłgoraju. Komenda PPSP w Biłgoraju w której dotychczas odbywały się akcje ze względu na bezpieczeństwo odmówiła (do odwołania) możliwości korzystania ze świetlicy. Pracownicy jak i wolontariusze zrzeszeni w klubie HDK PCK  czynią przygotowania organizacyjne i włączają się w bezpieczny przebieg akcji zachowując przy tym obowiązujące zasady sanitarne. Średnio podczas każdej akcji przychodzi oddać krew blisko 50 osób.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 40