image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Wielkanocna pomoc dla potrzebujących PDF Drukuj Email
wtorek, 18 kwietnia 2017 12:01

Więcej…Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju z myślą o najbardziej potrzebujących – prowadził różnorodne działania w celu pozyskania darów rzeczowych na pomoc na Święta Wielkanocne. Z pozyskanych darów takich jak; mąka, makaron, kasze, cukier, konserwy mięsne, rybne, owocowo-warzywne, herbata, ciastka, oraz produktów niezbędnych na wielkanocnym stole; jaja, babka świąteczna, kiełbasa zostały złożone paczki.

75 paczek trafiły dla podopiecznych PCK, MOPS oraz uczniów z rodzin najuboższych. Niekiedy pomoc z PCK jest jedyną, którą uzyskują.

Poprawiony: wtorek, 18 kwietnia 2017 12:05
Więcej…
 
Dar dla życia - jałmużna wielkopostna krwiodawców PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 12:30

Więcej…Dnia 09 kwietnia br. (tj. niedziela) w Zespole Szkół w Majdanie Starym gm. Księżpol powiat biłgorajski, odbyła się pierwsza akcja poboru krwi. Organizatorami akcji byli: Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju, Zespół Szkół oraz parafia rzymskokatolicka p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym.

Akcja została poprzedzona różnymi działaniami w zakresie promocji honorowego krwiodawstwa, oraz pogłębienia wiedzy w zakresie zasad udzielania pierwszej pomocy. Podczas akcji poboru krwi została zorganizowana wystawa prac plastycznych uczniów klas podstawowych, można było zaznajomić się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu młodzieżowej grupy ratowniczej. Pomoc w sprawnym przeprowadzeniu akcji zaoferowała drużyna harcerska.

Więcej…
 
11 lutego - Światowy Dzień Chorego PDF Drukuj Email
czwartek, 23 lutego 2017 12:55

Więcej…Dnia 11 lutego 2017 r. o godz. 10:00 w kościele p.w. Św. Jerzego w Biłgoraju odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji chorych m.in. podopiecznych PCK oraz sióstr PCK. Oprawę Mszy Św. przygotowali pracownicy i działacze PCK.

Dla wszystkich podopiecznych i sióstr zostały rozesłane kartki z życzeniami następującej treści:

Z okazji Światowego Dnia Chorego życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia, pogody ducha, cierpliwości w znoszeniu trudów dnia codziennego, a także zrozumienia i opieki ze strony najbliższych.

Poprawiony: czwartek, 23 lutego 2017 13:02
Więcej…
 
Seniorzy w akcji PDF Drukuj Email
czwartek, 26 stycznia 2017 09:47

Więcej…W środę, 25 stycznia 2017 r., w Biłgoraju odbyła się II edycja Biłgorajskiej Senioriady Sportowej. Wydarzenie zostało zorganizowane w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Do rywalizacji stanęły 6 drużyn: Rowerowe Roztocze, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Cykliści UTW, Kwiaty Jesieni z Frampola, Honorowi Dawcy Krwi, Stowarzyszenie PCK. Celem zawodów była przede wszystkim integracja środowisk seniorskich, ale także aktywne spędzanie czasu i zadbanie o kondycję fizyczną osób po 50 roku życia.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 31