image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Książka za grosik PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 sierpnia 2016 12:21

Więcej…"Książka za grosik" – kiermasz książek dla miłośników czytania książek, organizuje klub seniora przy PCK w Biłgoraju. Złotówki zebrane na kiermaszu dofinansują projekty realizowane przez PCK. Kiermasz odbywa się od dnia 29.08.2016 r. i potrwa do wyczerpania zapasów.

Posiadamy duży wybór książek edukacyjnych dla dzieci, lektury szkolne, powieści i opowiadania dla dzieci i młodzieży, oraz książki dla dorosłych. Czyli dla każdego coś dobrego.

ZAPRASZAMY!!!

Więcej…
 
Program PCK "Rower dla niepełnosprawnego" PDF Drukuj Email
środa, 17 sierpnia 2016 10:25

Więcej…Rowery rehabilitacyjne 3-kołowe w ramach realizacji programu PCK "Rower dla niepełnosprawnego".

Polski Czerwony Krzyż jako podziękowanie społeczności lokalnej za przyjęcie pojemników PCK do zbiórki odzieży używanej i tekstyliów oraz przekazywaną przez społeczeństwo odzież, wspólnie z fundacją Eco Textil "od Was dla Was" przekazują sukcesywnie trójkołowe rowery dla osób niepełnosprawnych. Rehabilitacyjne rowery mają służyć do rehabilitacji i niwelowania schorzeń osób niepełnosprawnych. Rowery są nowe w różnych rozmiarach tj. dla dzieci i osób dorosłych.

Więcej…
 
Kontenery na tekstylia PDF Drukuj Email
środa, 17 sierpnia 2016 10:17

Więcej…Lubelski Oddział Okręgowy PCK prowadzi zbiórkę używanej odzieży, pościeli, maskotek i innych tekstyliów na terenie całego województwa lubelskiego. Aktualnie w woj. lubelskim jest ponad 900 kontenerów oznaczonych logo PCK (wykaz poniżej), do których mieszkańcy mogą wrzucać ww. przedmioty.

Ze względu na swój stan, większość przedmiotów, które trafiają do pojemników, nie może być przekazana potrzebującym. Może jednak zostać wykorzystana do celów przemysłowych. PCK zdecydował się powierzyć recycling zbieranych tekstyliów specjalistom, w zamian za wsparcie finansowe. Środki pozyskane ze zbiórki przekazywane są na cele statutowe PCK, w tym m.in. dożywianie głodnych dzieci, poprawę warunków życia najbiedniejszych rodzin, tworzenie miejsc pomocy dla potrzebujących.

Więcej…
 
Wyprawka dla Żaka na 2016 r. PDF Drukuj Email
czwartek, 04 sierpnia 2016 13:17

Wyprawka dla ŻakaPolski Czerwony Krzyż w Biłgoraju przy współpracy ze szkołami, ośrodkami pomocy społecznej i świetlicami środowiskowymi, od początku sierpnia 2016 r. prowadzi nabór wniosków na pomoc materialną w rozpoczęciu roku szkolnego uczniom pochodzących z rodzin najuboższych.

Pomoc ta zostanie skoncentrowana na zakupie podręczników szkolnych – głównie ćwiczeń, oraz przyborów szkolnych.

Mimo wielu krążących opinii - że program rządowy 500+ zlikwidował biedę i niedostatek Polskich rodzin jest w wielu przypadkach krzywdzący.

Poprawiony: czwartek, 04 sierpnia 2016 13:26
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 28