image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Program PCK Radosny Usmiech - Radosna Przyszłość PDF Drukuj Email
piątek, 08 czerwca 2018 07:07

Więcej…Polski Czerwony Krzyż przy współudziale z firmą Colgate realizuje program edukacyjny wśród dzieci na temat dbania o higienę jamy ustnej ph. "Radosny Uśmiech - Radosna Przyszłość".

Pilotażowo jeszcze w tym roku szkolnym 2017/18 akcje przeprowadzono w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju.  Zajęcia jak i bezpłatne materiały cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i nauczycieli. W ramach pikniku prozdrowotnego "Czas na zdrowie" najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach programu "Radosny Uśmiech - Radosna Przyszłość" (patronat Polskiego Czerwonego Krzyża i Colgate Polska).

Więcej…
 
Kwesta uliczna na cele charytatywne PCK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 czerwca 2018 12:38

Więcej…W ramach obchodów "Tygodnia PCK" na terenie miasta Biłgoraja dnia 27.05.2018 r. odbyła się zbiórka pieniężna do puszek PCK.

W zbiórce publicznej brały udział Siostry PCK, oraz uczniowie ZSBiO, LO im ONZ, RCEZ oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. Podczas jednodniowej zbiórki na cele charytatywne PCK zebrano kwotę 1 971,01 zł.  Serdecznie dziękujemy osobom zbierającym a przede wszystkim ofiarodawcom za każdy grosz, który został tam ulokowany oraz przychylne potraktowanie osób zbierających.

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 12:41
Więcej…
 
Szkolenia sióstr PCK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 czerwca 2018 12:35

Więcej…Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju dba o podwyższanie kwalifikacji zatrudnionych sióstr PCK. Opieka nad chorym w domu nad obłożnie chorym i leżącym wymaga od opiekunek niekiedy wszechstronnej wiedzy i umiejętności w zakresie opieki przyłóżkowej.

W dokształcaniu kadry opiekunek przyszła nam z pomocą Pani mgr. pielęgniarstwa Grażyna Szabat nauczyciel zawodu Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju. Podczas 4 godzinnego szkolenia siostry PCK pogłębiały tajniki wiedzy w jaki sposób w praktyce pomóc choremu by opieka przebiegała sprawnie, bez nadmiernego wysiłku kręgosłupa.

Więcej…
 
Siostry PCK oddają krew PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 czerwca 2018 09:55

Więcej…Siostry PCK w Biłgoraju oddając honorowo krew – włączają się w obchody 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wśród pracowników Punktu Opieki PCK nad Chorym w Domu w Biłgoraju zrodziła się inicjatywa Honorowego Oddawania Krwi. Chcą nie tylko pomagać swoim podopiecznym w domach, ale również dobrowolnie i charytatywnie oddają swoją krew by jak najwięcej pomóc potrzebującym. 

Krew oddają podczas comiesięcznych akcji w Komendzie Straży Pożarnej jak również podczas niedzielnych otwartych akcji na terenie naszego powiatu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 34