image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Światowy Dzień Chorego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 lutego 2018 09:51

Więcej…Okolicznościową Mszę Świętą, w intencji osób chorych, podopiecznych i sióstr PCK zamówił biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju. Wszystko w ramach obchodów XXVI Światowy Dzień Chorego, który przypada 11 lutego br.

Warto pamiętać, że służbę chorym, obok lekarzy i pielęgniarek pełnią także osoby posługujące chorym w ich domach. Do takich osób należą "siostry PCK", które od lat pełnią swą posługę w Biłgoraju. Wierni Kościoła katolickiego obchodzą Światowy Dzień Chorego, który wprowadził - święty dziś - papież Jan Paweł II.

Więcej…
 
Punkt Opieki PCK nad Chorym w Domu PDF Drukuj Email
czwartek, 11 stycznia 2018 11:25

Więcej…Z dniem 02 stycznia 2018 r. obowiązki Koordynatora Usług Opiekuńczych PCK nad Chorym w Domu w Biłgoraju objęła Pani Małgorzata Kubina.

Punkt Opieki PCK nad Chorym w Domu w Biłgoraju zatrudnia 28 sióstr PCK, które sprawują opiekę nad 73 podopiecznymi zamieszkałymi na terenie Biłgoraj. Polski Czerwony Krzyż usługi te wykonuje na zlecenie Urzędu Miasta Biłgoraj.

Więcej…
 
Rozbudowa magazynu PCK w Biłgoraju PDF Drukuj Email
czwartek, 11 stycznia 2018 11:22

Więcej…Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju w październiku 2017 r.  dokonał rozbudowy budynku magazynowego (o dodatkowe 20 m2) z przeznaczeniem na przechowywanie art. żywnościowych dla osób-rodzin potrzebujących pomocy.

Całkowity szacunkowy koszt inwestycji wyniósł ok. 12 tys. zł. W tym PCK poniósł koszty w wysokości 4 140zł. Pozostałe koszty to darowizny materiałów budowlanych oraz robocizna wykonana nieodpłatnie przez Pana Nizio Ryszarda i Oberkowskiego Grzegorza.

Więcej…
 
Spotkanie Świąteczno-Noworoczne PCK PDF Drukuj Email
wtorek, 09 stycznia 2018 11:40

Więcej…Dnia 08 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne członków zarządu, pracowników i działaczy społecznych Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju. W spotkaniu uczestniczyło ok. 60 osób w tym Dyrektor LOO PCK Pan Maciej Budka.

Podczas spotkania złożono słowa podziękowania i uznania Pani Helenie TRYBALSKIEJ – Kierowniczce Punktu Opieki PCK nad Chorym w Domu za 40 letnią pracę zawodowa w Polskim Czerwonym Krzyżu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 32