image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK PDF Drukuj Email
środa, 25 kwietnia 2012 17:38

Więcej…W dniu 25 kwietnia 2012 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w kategorii szkól ponadgimnazjalnych. W zawodach uczestniczyło 6 drużyn. Uczniowie musieli się wykazać wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi z zakresu pierwszej pomocy ofiarom wypadków /z udziałem rowerzysty, grilowania/ oraz zatrzymanie oddechu u poszkodowanego, gdzie młodzież wykonywała czynności ratownicze na fantomie. Podczas rozwiązywania testu uczestnicy wykazali się także wiedza z zakresu działalności PCK, prawa humanitarnego oraz pierwszej pomocy. Prace zespołów oceniali lekarze, instruktorzy p.p. oraz ratownicy medyczni.

Więcej…
 
XV Jubileuszowa Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi na Jasną Górę PDF Drukuj Email
czwartek, 19 kwietnia 2012 13:08

Pielgrzymka

W celu wzięcia udziału w XV Jubileuszowej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Honorowych Dawców Krwi do Sanktuarium Maryjnego na Jasną górę, PCK w Biłgoraju organizuje dwudniową tj. 26 i 27 maja br. pielgrzymkę Częstochowa - Kauków Godów.

Koszt pielgrzymki wraz z noclegiem /w Częstochowie/ oszacowano na 90 zł. Zapisy w terminie do 15 V br. prowadzi pracownik biura PCK w Biłgoraju.

 
Sprawozdanie z akcji Wielkanoc z PCK PDF Drukuj Email
piątek, 06 kwietnia 2012 13:24

Więcej…Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju realizując jeden z podstawowych kierunków działalności statutowej, jakim jest pomoc najsłabszym i pokrzywdzonym - udziela pomoc na święta w formie paczek z artykułami żywnościowymi. Każdego roku PCK w Biłgoraju prowadzi różnorodne działania , których celem jest pozyskanie darów dla osób wymagających wsparcia.

Zbiórkę darów w 7 sklepach przeprowadzono 30 i 31 marca br. W prowadzeniu zbiórki darów pomoc otrzymaliśmy od mieszkańców naszego miasta, oraz młodzieży, pracowników MOPS i PCK biorącej udział  przy zbiórce. Ponadto kilku producentów żywności z naszego rejonu wsparło nasze działania przekazując takie produkty jak; mąkę, kaszę, jajka, wyroby mięsne, babki świąteczne itp. Pomocą służyły nam również miejscowe media tj. gazety lokalne, telewizja, biłgorajski portal internetowy jak również Państwowa Straż Pożarna.

Więcej…
 
Uchwała Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Biłgoraju PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 11:11

PDFUchwała Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju z dnia 28 marca 2012 r. w sprawie przyjęcia w poczet Członków Wspierających Polski Czerwony Krzyż osób fizycznych i prawnych wnoszących na rzecz PCK w Biłgoraju, wkład finansowy, rzeczowy i osobisty.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 następna > ostatnia >>

Strona 34 z 37