image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Zmarł ŚP mgr Marian LEDWÓJCIK wieloletni Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Biłgoraju PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 czerwca 2012 12:40

Więcej…21 czerwca 2012 r. w wieku 90 lat zmarł Marian Ledwójcik długoletni zasłużony działacz Zarządu Rejonowego PCK w Biłgoraju. W latach 1975-2001 pełnił nieprzerwanie funkcję Prezesa ZR PCK w Biłgoraju, a od 2002r. Zarząd Główny PCK przyznał tytuł Honorowego Prezesa PCK. Dzięki jego zaangażowaniu na rzecz upowszechnienia i realizacji idei czerwonokrzyskich , organizacja nasza zyskała niekwestionowany autorytet i uznanie wśród lokalnej społeczności. Inspirował wiele działań, których celem była pomoc ludziom potrzebującym i pokrzywdzonym przez los. Uczestniczył w zbiórkach pieniędzy do puszek na rzecz ludzi biednych, był współorganizatorem pomocy humanitarnej ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof w kraju i za granicą. Organizowała kolonie letnie dla biednych dzieci z naszego rejonu, oraz dla polskich dzieci z Litwy. Przyczynił się do organizowania wigilii i spotkań opłatkowych dla osób samotnych i bezdomnych, oraz spotkań z młodzieżą szkolną dla propagowania idei humanitarnych.

Poprawiony: poniedziałek, 25 czerwca 2012 12:46
Więcej…
 
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK PDF Drukuj Email
środa, 25 kwietnia 2012 17:38

Więcej…W dniu 25 kwietnia 2012 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w kategorii szkól ponadgimnazjalnych. W zawodach uczestniczyło 6 drużyn. Uczniowie musieli się wykazać wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi z zakresu pierwszej pomocy ofiarom wypadków /z udziałem rowerzysty, grilowania/ oraz zatrzymanie oddechu u poszkodowanego, gdzie młodzież wykonywała czynności ratownicze na fantomie. Podczas rozwiązywania testu uczestnicy wykazali się także wiedza z zakresu działalności PCK, prawa humanitarnego oraz pierwszej pomocy. Prace zespołów oceniali lekarze, instruktorzy p.p. oraz ratownicy medyczni.

Więcej…
 
XV Jubileuszowa Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi na Jasną Górę PDF Drukuj Email
czwartek, 19 kwietnia 2012 13:08

Pielgrzymka

W celu wzięcia udziału w XV Jubileuszowej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Honorowych Dawców Krwi do Sanktuarium Maryjnego na Jasną górę, PCK w Biłgoraju organizuje dwudniową tj. 26 i 27 maja br. pielgrzymkę Częstochowa - Kauków Godów.

Koszt pielgrzymki wraz z noclegiem /w Częstochowie/ oszacowano na 90 zł. Zapisy w terminie do 15 V br. prowadzi pracownik biura PCK w Biłgoraju.

 
Sprawozdanie z akcji Wielkanoc z PCK PDF Drukuj Email
piątek, 06 kwietnia 2012 13:24

Więcej…Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju realizując jeden z podstawowych kierunków działalności statutowej, jakim jest pomoc najsłabszym i pokrzywdzonym - udziela pomoc na święta w formie paczek z artykułami żywnościowymi. Każdego roku PCK w Biłgoraju prowadzi różnorodne działania , których celem jest pozyskanie darów dla osób wymagających wsparcia.

Zbiórkę darów w 7 sklepach przeprowadzono 30 i 31 marca br. W prowadzeniu zbiórki darów pomoc otrzymaliśmy od mieszkańców naszego miasta, oraz młodzieży, pracowników MOPS i PCK biorącej udział  przy zbiórce. Ponadto kilku producentów żywności z naszego rejonu wsparło nasze działania przekazując takie produkty jak; mąkę, kaszę, jajka, wyroby mięsne, babki świąteczne itp. Pomocą służyły nam również miejscowe media tj. gazety lokalne, telewizja, biłgorajski portal internetowy jak również Państwowa Straż Pożarna.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 następna > ostatnia >>

Strona 31 z 34