image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Światowy Dzień Chorego 2019 PDF Drukuj Email
piątek, 15 lutego 2019 13:45

Więcej…Tegoroczny, Światowy Dzień Chorego przebiega pod hasłem: "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie".  Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju obchody rozpoczął Mszą świętą w kościele świętego Jerzego w Biłgoraju.

Mszę Świętą w intencji wszystkich chorych i osób im posługujących sprawował proboszcz, ks. Stanisław Budzyński,w oprawę liturgii włączyli się pracownicy PCK i biłgorajskiego MOSP-u. Za wstawiennictwem Matki Bożej z Lourdes dzisiaj zawierzamy Bożej opiece tych, którzy zmagają się z różnymi chorobami, zarówno z tymi widocznymi, z niepełnosprawnością, jak również z tymi, które są gdzieś wewnątrz człowieka, kiedy choruje jego dusza. Wiemy, że doświadczenie choroby może człowiekowi przynieść albo odebrać nadzieję, może go uszlachetnić, a jego cierpienie stać się źródłem nadziei dla innych. Choroba jest takim momentem życia człowieka, gdzie szlifują się diamenty. Z choroby czasem ludzie wychodzą piękni i święci, ale i popadają w rozpacz i beznadzieję. I dlatego ten dzień chorego jest szczególną okazją, aby modlić się za wszystkich chorych - mówił ks. Budzyński.

Poprawiony: piątek, 15 lutego 2019 13:52
Więcej…
 
Program Obchodów 100-lecia PCK w Biłgoraju PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 stycznia 2019 11:12

Więcej…Zjazd działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju, który odbył się dnia 9 stycznia 2019 r. zatwierdził Program Obchodów 100-lecia PCK w Biłgoraju.

Program obejmuje działania zarówno w szkołach wśród dzieci i młodzieży jak również na terenie miasta Biłgoraja. Celem obchodów jest przypomnienie 100 letniej historii naszej biłgorajskiej organizacji czerwonokrzyskiej oraz promocja na przyszłość.

Program jest ambitny, przy dużym zaangażowaniu działaczy do zrealizowania.

 

Poprawiony: poniedziałek, 14 stycznia 2019 11:16
Więcej…
 
Światecznie na kuligu PCK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 stycznia 2019 09:59

Więcej…Dnia 12 stycznia 2019 r. członkowie zarządu, pracownicy i wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju wzięli udział w kuligu zorganizowanym z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 100-lecia PCK.

W programie znalazła się przejażdżka saniami, test wiedzy o PCK, zabawy na śniegu oraz wspólny poczęstunek przy ognisku.

Więcej…
 
VII Noworoczny Turniej Piłki Nożnej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 stycznia 2019 10:17

W Hali OSiR w Biłgoraju odbył się Charytatywny Noworoczny Turniej Piłki Nożnej na rzecz PCK.

Więcej…Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju obchody 100-lecia PCK rozpoczął VII Noworocznym Charytatywnym Turniejem Piłki Nożnej. Inicjatorem i współorganizatorem wydarzenia jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Wydarzenie to od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. W tegorocznym turnieju wzięło udział 16 drużyn z Lubelszczyzny i Podkarpacia.

Całość z tak zwanego wpisowego od zawodników w kwocie 2 365 zł trafiły na potrzeby charytatywne Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju. Rywalizacja odbywała się miłej atmosferze, a więc przyjemne z pożytecznym.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 34