image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Delegacja PCK z Biłgoraja w Solferino we Włoszech PDF Drukuj Email
czwartek, 27 czerwca 2019 11:23

Więcej…W ramach obchodów 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża delegacja PCK Oddziału Okręgowego oraz Oddziałów Rejonowych województwa lubelskiego pojechała do Solferino. W tym miejscu w 1859 r. rozpoczęła się piękna idea zapoczątkowana przez Henry'ego Dunanta, który był światkiem największej bitwy XIX wieku wojsk austrio-węgierskich z Włochami wspieranymi armią francuską. Wstrząśnięty widokiem ofiar pozostawionych praktycznie bez opieki, podjął spontanicznie próbę udzielenia im pomocy przy udziale miejscowej ludności, którą z powodzeniem zachęcił do wynoszenia i pielęgnowania rannych, niezależnie od ich narodowości.

Poprawiony: czwartek, 27 czerwca 2019 11:27
Więcej…
 
IV Rajd Rowerowy HDK Ziemi Biłgorajskiej w 100-lecie PCK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 czerwca 2019 08:53

Więcej…IV Rajd Rowerowy Honorowych Dawców Krwi Ziemi Biłgorajskiej zorganizowany został przez biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża i był elementem obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy i 100-lecia PCK. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w rodzinnym rajdzie rowerowy.

Rajd to popularyzacja krwiodawstwa i turystyki rowerowej, połączenie aktywnego wypoczynku ze spotkaniem w gronie przyjaciół, rodziny i znajomych, relaksem i zabaw, poznanie walorów przyrodniczych i kulturowych Ziemi Biłgorajskiej.

Więcej…
 
Pielgrzymka HDK na Jasną Górę PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 maja 2019 08:56

Więcej…Delegacja HDK z Biłgoraja /15 pielgrzymów z klubów; przy ZR PCK oraz klubu parafialnego w Majdanie Starym/ uczestniczyło w kolejnej ogólnopolskiej pielgrzymce HDK na Jasną Górę.

Wyjazd był możliwy dzięki zaproszeniu nas do organizowanej pielgrzymki przez Klub HDK PCK przy OSP w Majdanie Sieniawskim woj. podkarpackie. Na Jasnej Górze reklamowaliśmy miasto Biłgoraj oraz PCK.

 
Biegi Przełajowe "Biłgoraj Biega" w nowe stulecie PCK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 maja 2019 08:48

Więcej…Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju wspólnie z OSiR, Urzędem Miasta w Biłgoraju, zaprosili wszystkich miłośników biegania i ruchu na świeżym powietrzu do wzięcia udziału w imprezie rekreacyjno - sportowej. Wydarzenie odbyło się w piątkowe popołudnie, 24 maja. Przedszkolaki, młodzież, dorośli, osoby starsze - każdy mógł stanąć na starcie biegu.

Uczestnicy mieli do pokonania ulicami miasta 1,2 km. Na mecie 290 uczestników otrzymało pamiątkowe medale z logo 100-lecia PCK.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 37