image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Świętujemy 105 urodziny PCK! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 stycznia 2024 10:58

Świętujemy 105 urodziny PCK!Polski Czerwony Krzyż powstał 18 stycznia 1919 roku w Warszawie, dwa miesiące po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Od początku swego istnienia głęboko związany był z historią Polski.

Polski Czerwony Krzyż od 105 lat odpowiada na aktualne potrzeby społeczne. Pod znakiem czerwonego krzyża działają ludzie, którzy służą drugiemu człowiekowi. Niezależnie od pochodzenia, poglądów, czy orientacji politycznej: wszystkich nas łączy potrzeba bezinteresownego pomagania. Wielu wolontariuszy niosąc ratunek innym, poświęca się tracąc własne zdrowie lub nawet życie. Każda z tych osób zasługuje na ogromny szacunek i pamięć. Organizacja stale pomaga m.in. osobom potrzebującym wsparcia, dzieciom i osobom starszym, chorym i rannym, migrantom i uchodźcom.

Świętujemy 105 urodziny PCK!W 2023 roku PCK w objął pomocą społeczną ponad 1,3 mln beneficjentów oferując m.in. dożywianie, paczki żywnościowe, zestawy higieniczne, odzież oraz zapomogi pieniężne.

Dzisiaj jako najstarsza organizacja humanitarna w Polsce, Czerwony Krzyż ma bogate tradycje, a przy tym jest nowoczesny i śmiało patrzy w przyszłość.

Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju działa od samego początku i niesie pomoc potrzebującym. W 2023 roku z różnych form pomocy /głównie żywnościowej/ skorzystało w sposób często powtarzalny blisko 2 000 osób zarówno Polaków jak i uchodźców z Ukrainy.

Działamy w zakresie aktywizacji społeczeństwa w grupie seniorów, osób aktywnych zawodowo jak i dzieci i młodzieży. Prowadzimy szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, oraz promujemy zdrowy styl życia. Z dobrymi wynikami organizujemy promocję i akcje poboru krwi. Zawsze towarzyszą nam liczne rzesze osób otwartych na niesienie pomocy.  Liczymy na Twoją pomoc i wsparcie.

Przekaż swój 1,5% podatku na PCK w Biłgoraju. KRS 0000225587.  Dziękujemy!

Pomagamy od początku - bez końca!

Świętujemy 105 urodziny PCK! Świętujemy 105 urodziny PCK! Świętujemy 105 urodziny PCK!