image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

W PCK trwają przygotowania do pomocy Świątecznej PDF Drukuj Email
piątek, 03 kwietnia 2020 12:51

W PCK trwają przygotowania do pomocy ŚwiątecznejPolski Czerwony Krzyż w Biłgoraju w ramach działań humanitarnych, prowadzi wydawanie żywności dla ok. 300 rodzin, w tym 800 osób (rodzin skierowanych przez MOPS i GOPS Biłgoraj) z programu Pomocy UE.

Czynione są również  przygotowania w ramach akcji "Wielkanoc z PCK" do udzielenia pomocy żywnościowej na święta dla najuboższych mieszkańców naszego rejonu.

Dokonujemy w miarę naszych możliwości finansowych zakupów pewnych art. żywnościowych i środków czystościowych, oraz otrzymaliśmy bądź najbliższym czasie otrzymamy jajka (ferma drobiu P. Dzidów z  Bidaczowa St.) , wędliny (Masarnia P. Wasągów), mąka (Młyn P. Jargiełów z Zagumnia), babki świąteczne (piekarnia P. J. Borowca i T. Szczachora), pudełka (MODEL Opakowania).

W PCK trwają przygotowania do pomocy ŚwiątecznejLiczymy również )mimo trudności w przemieszczaniu się) na ofiarność  mieszkańców naszego miasta.

Środki finansowe można wpłacać na nasze konto: nr. 79 1160 2202 0000 0002 4987 5844 z dopiskiem KORONAWIRUS.

Mamy nadzieję, że przy dobrej woli mieszkańców naszego rejonu uda nam się przygotować ok. 100 paczek, które przed świętami trafią do rodzin wskazanych przez OPS i miejscowe szkoły. W dostarczaniu paczek pod wskazany adres służą nam strażacy z OSP Biłgoraj.