image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Opieka PCK nad chorym w domu w okresie pandemii PDF Drukuj Email
środa, 25 marca 2020 12:16

Opieka PCK nad chorym w domuPolski Czerwony Krzyż w Biłgoraju mimo zagrożenie epidemiologicznego  sprawuje usługi opiekuńcze  dla osób chorych, samotnych lub w rodzinie której członkowie nie są wstanie zapewnić opieki i niepełnosprawnych. Ta grupa osób jest szczególnie narażona zakażeniem ze względu na wiek, stan zdrowia i inne okoliczności, które powodują obniżenie odporności. Usługi świadczone są z bezwzględnym przestrzeganiem zasad higieny osobistej z wykorzystaniem środków dezynfekcyjnych i środków ochrony osobistej. Opiekunka ma stały kontakt telefoniczny z podopiecznym.

Aby zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem siostry PCK, wykonują podstawowe, niezbędne czynności np. zaopatrują w podstawowe produkty żywności, wykupują niezbędne leki, sprzątają u osób samotnych jak również przyszykowują ciepły posiłek, ale bez konieczności kontaktu z osobą, u której świadczą usługi, wyjątkiem są osoby leżące gdzie musi być ten kontakt z przyczyn zrozumiałych. W takich sytuacjach bezwzględnie są przestrzegane zasady higieny osobistej, przez osoby świadczące usługi opiekuńcze, z wykorzystaniem środków dezynfekujących i środków ochrony osobistej.

Na chwilę obecną na 83 środowiska jest wstrzymane 11 ze względu na COVID-19, tymi podopiecznymi na okres pandemii opiekę sprawuje rodzina.