image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Młodzież w PCK Biłgoraj - wolontariat PDF Drukuj Email
piątek, 30 sierpnia 2019 07:19

Aktywni na 100 latPolski Czerwony Krzyż Lubelski Oddział Okręgowy w Lublinie, w ramach obchodu jubileuszu 100-lecia działalności PCK realizuje projekt "Aktywni na 100 lat". Odbywa się on w 14 miastach powiatowych, w tym w Biłgoraju. Zebraliśmy grupę 15 wolontariuszy, którzy dzielnie szkolą się, nabywają nową wiedzę i kompetencje. Grupa młodych ludzi dopiero rozpoczyna swoją przygodę z wolontariatem, mamy jednak nadzieję, że szybko jej nie zakończą. Wolontariusze zobowiązani są do aktywności i w miarę możliwości wspierania idei Czerwonego Krzyża, zarówno lokalnie, jak i globalnie.

Wśród nas są sportowcy, muzycy, pasjonaci fotografii, teatru, rysunku oraz popkultury i marketingu. Różni ich wiele, są z innych szkół i mają dziesiątki zainteresowań, jednak jest coś, co ich połączyło. Wspólnym mianownikiem całej "Aktywnej na 100 lat" piętnastki jest: dobre serce, chęć niesienia bezinteresownej pomocy i samodoskonalenie się. Wszak cały projekt opiera się na serii szkoleń i warsztatów oraz kończy się akcją lokalną i certyfikatem udziału. Młodzież finiszując naukę po kilku miesiącach, wyniesie z zajęć wiele różnych doświadczeń, a ich kwalifikacje społeczne i zawodowe na pewno osiągną wyższy poziom.

Aktywni na 100 latMamy nadzieję, że Biłgoraj i cała nasza piękna mała ojczyzna odczuje obecność piętnastki wolontariuszy PCK w Biłgoraju. Udzielamy się tam, gdzie możemy, współpracujemy ze szkołami i licznymi instytucjami. Jeśli organizujesz fajną akcję prospołeczną, ale brakuje ci rąk do pomocy, zgłoś się do PCK Biłgoraj. Wolontariusze w miarę możliwości rozważą każdą propozycję pomocy innym i zdobywania nowych doświadczeń! A może chciałbyś do nas dołączyć? Również jest taka możliwość! Gorąco zapraszamy do kontaktu!

Więcej aktualności na naszym fanpage’u - PCK Biłgoraj Wolontariat.

Aktywni na 100 lat Aktywni na 100 lat Aktywni na 100 lat
Aktywni na 100 lat