image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Program PCK Radosny Usmiech - Radosna Przyszłość PDF Drukuj Email
piątek, 08 czerwca 2018 07:07

Radosny Usmiech - Radosna PrzyszłośćPolski Czerwony Krzyż przy współudziale z firmą Colgate realizuje program edukacyjny wśród dzieci na temat dbania o higienę jamy ustnej ph. "Radosny Uśmiech - Radosna Przyszłość".

Pilotażowo jeszcze w tym roku szkolnym 2017/18 akcje przeprowadzono w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju.  Zajęcia jak i bezpłatne materiały cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i nauczycieli. W ramach pikniku prozdrowotnego "Czas na zdrowie" najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach programu "Radosny Uśmiech - Radosna Przyszłość" (patronat Polskiego Czerwonego Krzyża i Colgate Polska).

W trakcie zajęć dzieci z oddziałów przedszkolnych oglądały film edukacyjny pt. "Drużyna Ząbka", rozmawiały o zębach oraz szukały odpowiedzi na pytania: Jak dbać o zęby?, Jak walczyć z bakteriami, kwasami i próchnicą?, Co powoduje choroby zębów?. Na zakończenie spotkania 87 uczestników otrzymało materiały edukacyjne: szczoteczkę i pastę do zębów, kalendarz mycia zębów oraz kartę ślubowania. Zajęcia prowadziła Anna Koman - opiekun Szkolnego Koła PCK.

Program "Radosny Uśmiech - Radosna Przyszłość" od nowego roku szkolnego realizowany będzie w conajmniej 5 Szkołach Podstawowych powiatu biłgorajskiego.

Radosny Usmiech - Radosna Przyszłość Radosny Usmiech - Radosna Przyszłość Radosny Usmiech - Radosna Przyszłość