image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Światowy Dzień Chorego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 lutego 2018 09:51

Światowy Dzień ChoregoOkolicznościową Mszę Świętą, w intencji osób chorych, podopiecznych i sióstr PCK zamówił biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju. Wszystko w ramach obchodów XXVI Światowy Dzień Chorego, który przypada 11 lutego br.

Warto pamiętać, że służbę chorym, obok lekarzy i pielęgniarek pełnią także osoby posługujące chorym w ich domach. Do takich osób należą "siostry PCK", które od lat pełnią swą posługę w Biłgoraju. Wierni Kościoła katolickiego obchodzą Światowy Dzień Chorego, który wprowadził - święty dziś - papież Jan Paweł II.

Ważna w życiu jest pomoc materialna, ale niezwykle ważna jest również ta duchowa, w tym przywracanie nadziei i obecność. Dlatego tu dziś jesteśmy, wspólnie modlimy się i myślę, że jest to piękne, że potrafimy, jako Polski Czerwony Krzyż pomagać nie tylko w sposób materialny, ale właśnie w tym wymiarze duchowym.

W roku 2018 Punkt Opieki PCK nad Chorym w Domu w Biłgoraju realizuje zadania opiekuńcze zlecone przez MOPS Biłgoraj. W chwili obecnej mamy zatrudnionych dwadzieścia dziewięć sióstr PCK, które sprawują codzienną opiekę nad siedemdziesięcioma czterema chorymi. Pomoc opiekuńczą sprawują od 6:00 rano do 21:00 w zależności od potrzeb konkretnej osoby. Zakres ich obowiązków i posługi zależy od potrzeb i jest bardzo szeroki i obejmuje prace gospodarcze tj. zrobienie zakupów, sprzątanie, gotowanie, oraz usługi pielęgnacyjne. Na bieżąco kadra sióstr PCK jest szkolona systemem przywarsztatowym.

Z okazji Światowego Dnia Chorego który przypada 11 lutego dla wszystkich chorych, cierpiących i osób w podeszłym wieku życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia, pogody ducha, cierpliwości w znoszeniu trudów dnia codziennego, a także zrozumienia i opieki ze strony najbliższych.

Jednocześnie siostrom PCK i opiekunkom które z oddaniem zajmują się chorymi, niepełnosprawnymi i samotnymi przekazujemy wyrazy uznania i wdzięczności.

Światowy Dzień Chorego Światowy Dzień Chorego Światowy Dzień Chorego
Światowy Dzień Chorego Światowy Dzień Chorego Światowy Dzień Chorego